Parapety dębowe

Parapety wewnętrzne dębowe

Kolejną zaletą parapetów dębowych jest wysoka odporność na odkształcenia i zarysowania, a w dodatku można je pokryć lakierem, który będzie dobrze komponował się z kolorem okien. Dąb na pewno sprawdzi się u osób, które cenią sobie zalety drewna. W przeciwieństwie do kamienia, marmuru czy płytek sprawia, że wnętrze wydaje się cieplejsze. Solidne wykonanie zapewnia im doskonałą trwałość. Parapety z dębu, które można kupić w naszym sklepie, są nie tylko dobrej jakości, ale również są dobrze wykonane, a właściwie zamontowane posłużą przez długie lata.
Dąb to drzewo ciężkie, twarde oraz średnio podatne na kurczenie. Jednak jego główną zaletą jest to, że bardzo łatwo poddaje się obróbce, a więc można je wyginać, kleić i barwić. Dzięki temu parapety drewniane dębowe doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu, ponieważ są trwałe i odporne na zmiany temperatury. Dobrze komponują się, np. z drewnianą podłogą, którą warto zrobić również z dębu, a wtedy powstanie kompletna całość. Można także dodać inne dodatki, np. przy kominku albo kupić krzesła i stół z takiego samego drewna.
Można zrobić parapety z marmuru albo kamienia, ale nie będą się one tak dobrze się prezentowały, jak parapety wewnętrzne dębowe. Kamień i marmur są ciężkimi materiałami, które sprawiają, że wnętrze wygląda na chłodniejsze i poważniejsze. W przeciwieństwie do nich, drewno dębowe jest cieplejsze i łatwiej poddaje się obróbce. Z takim parapetem dom czy mieszkanie będzie wyglądało świeżo i oryginalnie. Do tego dąb ma ciekawe słoje, które mogą stworzyć wyjątkową przestrzeń, a odpowiednio zadbane będą wyglądać jak nowe.

PARAMETRY:

Lp.Klasa jakościJ.mdługośćszerokośćgrubość
1I Naturm2300/350/4006022
2II Rustikalm2300/350/4006022
3III Familym2300/350/4006022

Dostępne kolory:

paleta wzorów